Kronika Policyjna

Złodzieje w rękach policji. Grozi im 10 lat więzienia.

Policjanci z Zelowa w ciągu kilku godzin rozwikłali sprawę kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Sprawcami są dwaj notowani mieszkańcy Zelowa. Jeden z nich usłyszał już zarzuty kradzieży. Zatrzymanie drugiego to kwestia czasu. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

10 września 2019 roku kilka minut przed godziną 23.00 policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów. Na miejscu mundurowi z grupy operacyjno – dochodzeniowej wykonali oględziny miejsca zdarzenia  i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Ustalili, że sprawcy wybili szybę w drzwach i weszli do sklepu. Ich łupem padł komputer oraz alkohol i papierosy.

Zawiadamiający oszacował wartość strat  na blisko 2000 złotych. Śledczy z Zelowa dokładnie sprawdzili zapisy kamer. Monitoring zarejestrował poczynania i wizerunki sprawców.  Dociekliwość i dobre rozpoznanie środowiska przestępczego doprowadziły do wytypowania podejrzewanych. Są nimi dwaj notowani wcześniej za podobne przestępstwa mieszkańcy Zelowa w wieku 21 i 25 lat.

Jednego z nich policjanci zatrzymali już następnego dnia. Śledczy we współpracy z dzielnicowymi namierzyli go na terenie parku w Zelowie. 21-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Zatrzymanie 25-latka jest tylko kwestią czasu. Kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów

Napisz komentarz

Może ci się spodobać